poniedziałek, 24 lipca 2017

Chcę mieć lepszą cerę.

Jest to wpis zaczynający nową serie na moim blogu dotyczącą moich zmagań z cerą.
Co prawda nie mam zbyt dużych problemów, ale mam problem z pokazywaniem się bez makijażu. Największy problem jest z brodą. Na reszcie twarzy mam sporadycznie jakieś wypryski.
Udałam się z tym problemem do dermatologa i zobaczymy jakie efekty w jakim czasie uzyskam. Pani doktor powiedziała, że najlepsze rezultat dadzą środki doustne. Pierwszy antybiotyk jaki brałam był Tetralysal, który nie przyniósł żadnych efektów. Został on zmieniony na Damelium, ale z podobnym rezultatem. Dowiedziałam się, że mam bardzo ciężki przypadek. Choć mi wydaję się, że mam tylko parę krostek jednak są one odporne na antybiotyki, więc trzeba zmienić metodę leczenia. I tak od piątku czyli 4 dni biorę Izotek, jeden z najsilniejszych leków na trądzik. Musiałam podpisać zgodę, że znam jego wszystkie efekty uboczne. A jest ich sporo m. in. sucha skóra, bóle głowy, bóle stawów, zwiększone stężenie cholesterolu, zaburzenia widzenia w nocy i wiele więcej. Dodatkowo lek ten uszkadza płód, dlatego antykoncepcja jest wskazana podczas brania leku i jakiś czas po. Na chwilę obecną boja mnie kolana oraz mam suchość w gardle, ale widzę już pierwsze efekty.
Prawdopodobnie za miesiąc pojawi się kolejny post z aktualizacją, a jeśli ktoś brał Izotek byłabym wdzięczna za opinie, bo internecie są różne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Moda Uroda Lifestyle , Blogger