czwartek, 13 kwietnia 2017

Pielęgnacja twarzy.

Codziennie zmywasz makijaż oraz myjesz dokładnie twarz, ale jej stan nie jest idealny? Poznaj kilka rad odnośnie pielęgnacji i zastosuj je u siebie. Twoja cera podziękuje ci za to za kilka miesięcy lub lat. Nie nic natychmiast. Pielęgnacja jest etapem długofalowym i powinno się ją stosować od najmłodszych lat. A wszystko po to aby w dojrzałym wieku nie wstydzić się swojej cery bez makijażu oraz wszyscy ja podziwiali.


  1. Demakijaż to podstawa. Nigdy, ale to nigdy nie idź spać w makijażu. Nawet gdy jesteś zmęczona lub kompletnie pijana NIE RÓB TEGO! W nocy skóra regeneruje sie a resztki podkładu uniemożliwiają jej to, co skutkuje pryszczami, zaskórnikami o ogólnym złym stanem.
  2. Używaj peelingów. Raz w miesiącu wystarczy. Wybieraj drobnoziarniste, enzymatyczne. Pozbędziesz sie starego i martwego naskórka a kremy lub sera będą sie lepiej wchłaniać. 
  3. Stosowanie filtrów uv. Nie tylko latem. Zimą również jest promieniowanie uv. Co prawda mniejsze,ale jest. Opalenizna jest ładna, co nie oznacza jest zdrowa.
  4. Krem pod oczy. Możesz (a nawet powinnaś) ich używać nawet jeśli masz 20 lat. Ich zadaniem jest zapobieganie zmarszczkom, więc im wcześniej zaczniesz tym później sie pojawią. 
  5. Maski. Zapewniają lepsze nawilżenie od kremów. Najlepiej je stosować raz w tygodniu zaraz po peelingu.
  6. Nie dotykanie twarzy w ciągu dnia. Nie chcesz wiedzieć ile bakterii znajduje sie teraz na twoich dłoniach. Jeśli masz taki nawyk jak najszybciej sie go pozbądź.
  7. Stosuj witaminy. A to tym jakie to są zapraszam tutaj 
  8. Picie wody. Najlepiej 2 litry dziennie, ale jeśli nie możesz tyle to próbuj jak najwięcej pić czystej wody. Wyeliminuj napoje gazowane - zawierają one bardzo dużo cukru, który źle wpływa na nasza cerę(może nasilić trądzik) oraz zwiększa liczbę kg na naszej wadze. 
  9. Osobny ręcznik do twarzy. Chyba nie chcesz żeby bakterie, które przed chwilą były na twoich 4 literach teraz były na twarzy, prawda? 
  10. Dermatolog. Jeśli masz jakieś problemy skórne, nawet te najmniejsze lepiej udaj sie do specjalisty. Nie eksperymentuj w domu.
Mam nadzieję, że te 10 rad znasz bardzo dobrze. Jeśli nie to nie przyznawaj sie do tego tylko jak najszybciej wciel je życie. Po więcej porad zapraszam na KobiecePorady.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Moda Uroda Lifestyle , Blogger