środa, 23 grudnia 2015

Święta Bożego NarodzeniaGrudzień  to miesiąc bardo zabiegany. Kupowanie prezentów, zakupy świąteczne, jedzeniowe. Koniec roku, więc czas podsumowań oraz planów na nowy lepszy rok 2016.

Czy lubię święta? Zdecydowanie nie. Może to zdziwić wiele osób, ale tak jest. Większość z nas kieruje się zasadą "zastaw się a postaw się" wszystko musi być najlepsze, najbogatsze, tak by sąsiedzi, a najlepiej całe miasto o nas mówiło.

Oświetlenie przed domem lub balkonem - tyle tych światełek, że czasem oczy bolą od patrzenia. No i oczywiście później rachunek za prąd kilkukrotnie wyższy, ale sąsiad będzie zazdrościł i może pomyśli że zarabiamy więcej.

Branie kredytów na kupno prezentów za  tysiące złotych, kupowanie jedzenia na tylko 3 dni. połowa i tak zostanie wyrzucona, a nam przybędzie kilka kilogramów.

Długie kolejki w sklepach. kupujesz kilka rzeczy i musisz stać w kolejce za panią co ma 2 pełne wózki i rachunek dłuższy niż ona sama. i oczywiście mąż w złym humorze ze smutną miną patrzący jak w kilka chwil można stracić ciężko zarobionych kilka stówek.

Na koniec wszyscy się do siebie uśmiechają i życzą wesołych świąt. Niektórzy szczerze, ale większość nie. Gdy wracasz do szkoły lub pracy po świętach, ta sama osoba co była dla ciebie miła chwile przed świętami i nawet zaczynałaś ją lubić znowu staje się złośliwą jak przed świętami.

 Święta powinny być  spędzone w gronie rodzinnym. Ja zastanawiam się nad wyjazdem w święta. Nie będę musiała decydować gdzie spędzę wigilię i resztę świąt u mamy czy u taty. Zawsze jedno się obrazi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Moda Uroda Lifestyle , Blogger